Één van de mooiste plekken in de Verenigde Staten om vogels te fotograferen is het Everglades National park in het zuiden van de staat Florida. Wij zijn er nu twee keer geweest, allebei via de hoofdingang in Homestead. De eerste keer was in januari 2013, en de tweede keer tijdens onze grote reis door de VS in 2014. Toen waren we er begin april.
[osm_map_v3 map_center=”25.274,-80.84″ zoom=”10″ width=”100%” height=”450″ map_border=”thin solid blue” type=”outdoor”]
De hoofdingang is makkelijk vanuit Miami te bereiken. Een beetje afhankelijk van waar je precies in Miami zit, doe je er ongeveer een uurtje over. Let op dat er in Florida veelvuldig tolwegen zijn. Voor het geval van de route van Miami naar de Everglades maakt het qua tijd niet zo heel veel uit.
Kamperen is ook mogelijk in het nationale park. Wij hebben dit gedaan op de Flamingo campground, welke helemaal aan het einde van de parkweg ligt in (jawel) Flamingo. Dit is een erg mooie campground vlakbij het water.
Zoals gezegd waren wij er in zowel Januari als in April, en ik kan eigenlijk wel zeggen dat het wat betreft muggen beter was om in januari te gaan. In april is het al veel warmer + natter, en de muggen waren helaas veelvuldig aanwezig. De dagen erop liepen we met gigantische muggenbulten rond door Florida. Het is en blijft natuurlijk een subtropisch gebied. Probeer de Everglades in de zomer te vermijden. De hitte schijnt dan ondraaglijk te zijn door de hoge luchtvochtigheid. Tevens is de zomer ook het natte seizoen, wat inhoudt dat er genoeg water is waardoor de dieren veel minder gecentraliseerd bij de diverse vijvers/meertjes te vinden zijn.
Wat betreft het zien van vogels zijn er een aantal plekken die er voor mij bovenuit sprongen:
Hier hebben we erg veel reigerachtigen, slangenvogels, aalscholvers, steltlopers, eendachtigen en zangvogels gezien. Daarnaast ontbraken de alligators en hagedissen natuurlijk niet. Want hoe je het ook wendt of keert, het is en blijft Florida.
Kortom, de Everglades zijn een prachtig gebied om eens met de camera rond te trekken als je van wildlife houdt.
Enne, vergeet je verrekijker niet!














